Menu

O mnie

Cześć!

Mam na imię Agata i jestem twórczynią bloga Neuronaukowiec.com.

Dlaczego opowiadam o mózgu? Dlatego, że jestem pasjonatką tego tematu, a co najważniejsze – umiem ciekawie i prosto przekazywać wiedzę.

Wiadomo, nie urodziłam się z przyswojoną wiedzą na temat neuronauki – każdą informację zdobywałam powoli i cierpliwie. Mózg interesował mnie zawsze, ale tak na poważnie wszystko zaczęło się od książki, którą kupiłam na II roku studiów. Byłam wtedy na wymianie studenckiej w Kopenhadze i, jak niemal codziennie, przechadzałam się po korytarzu uczelni. Mój wzrok przyciągnęła książka, która została dumnie wystawiona na stoisku wydziałowej księgarni. Tytuł „The Brain Book” mnie kupił, więc zaczęłam przeglądać wnętrze. Zaintrygował mnie prosty sposób, w jaki przekazywano w niej skomplikowane treści. To był moment, w którym zrozumiałam, że popularyzacja neuronauk to coś, czym chcę się zajmować i dzielić.

„The Brain Book” Rity Carter

W kolejnych latach szukałam swojego miejsca w neuro-świecie: odbyłam staże neuroinformatyczne (na Harvardzie w Bostonie), neuropsychologiczne (na Uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii) i neurobiologiczne (w Trondheim w Norwegii). Neurobiologia okazała się być najbliższa mojemu powołaniu i właśnie z tego powodu obecnie robię doktorat w Katedrze Neurobiologii na Uniwersytecie Łódzkim.

Dla większości, doktorat to czas specjalizowania się w jednym, wąskim temacie. Ja jednak dotarłam do tego, że KAŻDY aspekt nauk o mózgu mnie ciekawi i z żadnego nie chcę rezygnować. I tak właśnie powstał ten blog 🙂 Został stworzony z przepełniającej mnie chęci do szerzenia świadomości o neuronaukach.

Tu znajdziesz moje profile: LinkedIn oraz ResearchGate.

Obecnie spędzam czas na byciu mamą 🙂 , kończeniu doktoratu i korzystaniu z urlopu macierzyńskiego w pełnoetatowej pracy w czasopiśmie dot. cyberbezpieczeństwa, gdzie koordynuję kursy online. Stąd cisza na blogu 🙂 Ale kiedyś tu wrócę!